Akumuliatorių supirkimas visoje Lietuvoje

Atiduok ir užsidirbk!

Artinasi šalčiai, ar Jūsų akumuliatorius tam pasiruošęs? O Jūs?

Automobilio užvedimasNors šiais metais žiema kiek vėluoja, šalčių vis vien nepavyks išvengti, tad dabar pats laikas susimąstyti, ar Jūsų akumuliatorius pasiruošęs dideliems išbandymams, ar vis tik atėjo laikas jį keisti.

Visų pirma, atkreipkite dėmesį, ar rytais, kuomet temperatūra yra vos žemesnė už nulį, automobilis vedasi sklandžiai. Jei ima jaustis sunkesnis užsivedimas, tenka dėti daugiau pastangų priverčiant automobilį dirbti – akumuliatorius jau skaičiuoja savo paskutines dienas. Tuo tarpu bandyti įnirtingai užvesti automobilį – rizikinga, kartais tai tampa ir gaisrų priežastimi ar dideliais starterio bei kitų dalių gedimais.

Siekiant, kad akumuliatoriai tarnautų kiek ilgiau, reikėtų jais tinkamai rūpintis, kaip rūpinamasi ir pačiu automobiliu (keičiami tepalai, atliekama techninė apžiūra ir t. t.) Gerai prižiūrimas automobilio akumuliatorius gali tarnauti ne tik 5 metus, kaip įprastai teigia gamintojai, bet ir kur kas ilgiau, tačiau tam būtinos ir tikrai palankios sąlygos, pradedant akumuliatoriaus kokybe, baigiant Jūsų vairavimo stiliumi ar transporto priemonės laikymo vieta.

Jei savo automobiliu važinėjate retai, pasirūpinkite, kad akumuliatorius nebūtų paliktas išsikrovęs. Jei taip nutiko, pasinaudokite buitiniu įkrovikliu (jų kainos prasideda vos nuo ~10 €). Įkrautas akumuliatorius mažiau gadinsis, nebus trumpinamas jo gyvavimo laikas taip, kaip būtų su išsikrovusiu.

Užvedamas automobilisĮkrauti akumuliatorių pilnai pravartu ir tuomet, jei jam jau ne pirmi metai, o Jūsų kasdienis važinėjimas mieste yra vos po keletą kilometrų. Dažna miestų gyventojų problema – akumuliatoriai nespėja įsikrauti po užvedimo dėl trumpo atstumo, pavyzdžiui važinėjant į darbą miesto centre iš kurio nors miegamojo rajono ar važinėjant darbo reikalais vos po keletą kilometrų, nors bendroje sumoje per dieną nuvažiuotas atstumas ir gana didelis – daugiausiai savo energijos akumuliatoriai atiduoda būtent užvedimo metu.

Muzikos aparatūros ar kitos automobilinės technikos gerbėjams žiemą reikėtų būti ypač budriems. Visų pirma, jokiu būdu nepamišti įjungtų elektros prietaisų. Tiesa, dauguma naujesnių automobilių šioje vietoje yra gudresni – po kurio laiko elektrą naudojančius prietaisus išjungia automatiškai, tačiau jei prijungta papildoma, nestandartinė garso ar vaizdo aparatūra, papildomi Audio sistemažibintai – automobilis pats jų gali ir neišjungti. O ir akumuliatorius greičiausiai bus parinktas toks, kuris tinka transporto priemonei su standartine įranga, tad išsikrovimas bus dar greitesnis. Esant ypač galingai papildomai įrangai reikėtų riboti jos naudojimą ar visai atsisakyti žiemos metu važinėjant trumpesnius atstumus.

Dar viena akumuliatoriaus iškrovimo priežastis – nešvarumai. Akumuliatoriaus kontaktai palaipsniui išsipurvina, aprūdija, užsitraukia kondensatu ar kitais trukdžiais, kurie neleidžia pilnai įkrauti akumuliatoriaus ar iš jo pasisavinti energijos. Pastebėjus tokią problemą reikėtų pasinaudoti šepetėliu ir nuvalyti susidariusius nešvarumus, taip prailginant akumuliatoriaus gyvavimą ir sumažinti problemų sau.

Akumuliatorius yra pastebimiausia problema žiemą, tačiau kartais kaltais tikrai ne jis. Už įkrovimą yra atsakingas generatorius, todėl jei akumuliatorius išsikrovė, galbūt kaltas šis. Netinkami tepalai, prasisukantis starteris ir visa gausybė kitų problemų gali būti automobilio nesivedimo priežastimi, todėl neskubėkite keisti savo energijos šaltinio, patikrinkite jį specialiais prietaisas ar nuvežę į servisą, paieškokite minėtų automobilio problemų, nes jei jų neišspręsite naujas akumuliatorius Jums taip pat ilgai netarnaus.

Jei vis tik tenka keisti savo seną akumuliatorių, nepamirškite, kad akumuliatorių supirkimas suteiks Jums galimybę šiek tiek sutaupyti bei atiduoti nereikalingą daiktą saugiam perdirbimui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *